Een nieuwe maand, en dus nieuwe bookish aanwinsten. Deze maand weinig boeken, maar des te meer te gekke cadeaus en leuke bookish stationery. Dat laatste waarschijnlijk met de start van het nieuwe schooljaar als inspiratiebron. Kijk en lees je mee?

Aanwinsten boeken
Via een boekenliefhebber op Instagram ontdekte ik Jane Austen for Dummies van Joan Klingel Ray (ISBN 9780470008294). Het boek is al in 2006 verschenen en het stond al een poosje op mijn verlanglijstje en plots was het in de aanbieding waardoor ik snel tot aankoop ben overgegaan. Ik ben benieuwd of ik veel nieuwe feitjes opdoe tijdens het lezen.


Eindelijk trof ik in september vriendin Liesbet weer eens in Antwerpen. Het was de bedoeling dat we elkaar rond de verjaardagen in juli zouden treffen, maar helaas werd het uitgesteld tot nu. Dat mocht de pret van een gezellige dag en het uitwisselen van de verjaardagscadeaus niet drukken. En we hebben een boekswap gedaan. Liesbet nam 2 boeken van mij over en ik 2 boeken van haar, namelijk Alias Hook van Lisa Jensen (ISBN 9781907777875) en Falling Hard for the Royal Guard van Megan Clawson (ISBN 9780008554415). Ik denk dat ik deze 2 engelstalige boeken bewaar voor een vakantie in het buitenland. Ik lees dan altijd graag in het Engels om zo mijn taalvaardigheid weer wat op te halen.
Ook een nieuwe bookazine Hoe ik mijn eigen moord oploste van Kristen Perrin belandde deze maand op het stapeltje vakantieleesvoer. Bookazines zijn nu eenmaal een ideaal formaat om mee te nemen op reis.
En ik ontving nog verlate verjaardagscadeaus van buurvrouw Kim met daarbij het boek Niet-al-te-snuggere-reizigsters van Rosemary Caperton.



Boekbox abonnement SoManyPages
Het SoManyPages boekbox thema van september is: Naar de hel en terug. Ik was blij verrast dat het populaire boek Katabasis van R.F. Kuang (ISBN 9789044370881) in de box aan te treffen. De bewerking op snee – een soort Esscher trap – sluit goed aan bij de cover. De thema-items in de box bestaan uit de maandelijkse pin, een embleem, boekenlegger en boekenclub invulboekje. Een sticker met de handtekening van de auteur, een korte brief van de vertaler (origineel idee!), een kleine notepad en een krijtbordje met krijtjes.


Cijfers september 2025
Deze maand heb ik 5 boeken gelezen, waarvan 4 boeken die al meer dan een jaar in mijn kast stonden. Plus eindelijk heb ik mijn eerste Jane Austen boek gelezen. Haar verhalen zijn zo bekend dat het voelde alsof ik ze ooit al weleens gelezen had, maar dat was dus niet het geval. Verstand en gevoel, het eerste gepubliceerde boek van Jane Austen, is een tijdloos verhaal en als je er de tijd voor neemt, geniet je van de mooie zinnen en overdenkingen. Ik las de mooie hardcover editie van uitgeverij Rainbow (ISBN 9789041713421). Komende maand ga ik door met het volgende Austen boek: Trots en vooroordeel. En bij de ABC challenge heb ik de letter F kunnen afvinken met de literaire roman Het feest van Elizabeth Day (ISBN 9789026359484).
TBR begin van de maand: 218
Deze maand gelezen: 5
Gelezen uit eigen kast: 5
Gelezen e-books: 0
Gelezen/Geluisterde bibliotheekboeken: 0
ABC challenge: 1 nieuwe letter (F)
TBR eind van de maand: 217

Aanwinsten Bookish items
Cadeaus
Zoals ik al schreef onder het kopje boeken had ik een gezellige dag in Antwerpen met Liesbet om onze verjaardagen nog een klein beetje over te doen in de vorm van een high tea en cadeautjes. Ik kreeg van haar de volgende cadeaus: meerdere mooie bookish kaarten, boekenleggers, een notitieboekje met pen, een verrassingsei van Mini Brands Books en een Booklover button in mijn favoriete kleur.




Tijdens het wachten op een treinstation kocht mijn eeuwig reizende Oom Roel aka vriend Johan deze toffe boekenlegger. En vanuit Florence bracht hij een geweldige magneet van een boekenplank voor me mee.



Bookish items
In Antwerpen heb ik mezelf in plaats van boeken getrakteerd op een hele mooie bookish bloempot en een mooie Aziatische kaart.


Bookish stationery en accessoires
De maandelijkse Art Bujo Boutique boekenlegger- en stickerset is weer binnen. Deze maand in het een herfstachtig thema.


Door alle nieuwe schoolartikelen, kreeg ik zin om zelf nieuwe bookish stationery. Dus bestelde ik nog extra stickers, boekenleggers en kaarten bij Art Bujo Boutique, Oktoberdots, AnotherView, Stationery Heaven en bij MoonEllyShop op Etsy.








Deze maand ontving ik via een kaartenswap 2 bookish kaarten uit Japan en USA.


Af en toe loop ik wel eens de TK Maxx binnen om rond te snuffelen bij de woon- en huishoudelijke artikelen. Ik heb nu eenmaal iets met Engelse spulletjes. De Halloween spullen liggen al volop in de schappen en ondanks dat ik niets nodig heb, ben ik uiteindelijk gevallen voor een “Fortune telling” opbergboek. Behalve dat dit leuk kan staan bij mijn Harry Potter boeken, denk ik dat het ook wel te gebruiken is voor de Instagram foto’s richting spooky season.

Harry Potter items
In de supermarkt zag ik een nieuw legoboek met Luna en een Thestral om zelf te bouwen. Deze bewaar ik voor de herfstvakantie om te bouwen en om de spelletjes in het boek uit te proberen. Daarnaast heb ik weer eens geshopt bij de magische Belgische webshop Olleke en deze keer laten bezorgen bij Liesbet in België. Maar ook daar ben ik vervloekt qua pakketbezorging, Liesbet heeft er veel werk aan gehad om mijn pakketje in ontvangst te nemen en mij over te kunnen dragen. Maar eindelijk heb ik dan toch de MinaLima Ministry collectie en hun eigengemaakte magische kaarten in handen.



Zoals ik al voorspelde heb ik deze maand iets minder gelezen, maar wel mooie boeken. En alsnog heb ik mijn TBR met 1 boek kunnen verlagen. Komende maand ligt er een nieuw Jane Austen verhaal op mij te wachten en een boek voor de alfabet challenge. En voor de Kinderboekenweek heb ik mijn oog ook al op een nieuw kinderboek laten vallen. Verder komt er een herfstvakantie aan, waarin ik verwacht toch echt wel wat leestijd te hebben. Ik zal er volgende maand verslag van doen. Tot dan.